Seboroická dermatitida

Nebyla bych to já, jakožto správný hypochondr, který trpí většinou nemocí světa. Dobře, lehce přeháním, ale můj kožní výskyt neduhů mě krajně dohání k šílenství.

Novinkou je seboroická dermatitida. Mám ji ve vlasech a modlím se aby neslezla až do obličeje. Dle fotek, které jsem k této nemoci viděla, jsem usoudila, že samotná periorální dermatitida, kterou už jsem zdolala, je oproti této, slabé kafíčko.

Hlavu si mohu udrbat a vím, že to mám přibližně rok, jenže až teď s podzimem to začalo svědit. Čekám, že se to začne rozlejzat a jdu smotat lano k lustru.

Je to mokvavá, vysoce infekční opruzenina, která zrovna ve vlasech tvoří pseudo lupy. Nejsou mastné, jsou tvrdé a suché a nejsou vidět, dokud si nedrbu hlavu. Já se přikláním opět faktu, že za to může má imunita. Mám báječného chlapa a práci, kterou miluji, takže ze stresu to pramenit nemůže. Opět viním štítnou žlázu, která vypověděla službu už před 10 lety. Chudák, ta už může v mém životě snad za vše. Je přeci důležité mít to na koho svést. Sranda.

S kůží bojuji celý život. Přeci jen je to největší „orgán“ našeho těla, takže by bylo zvláštní, kdyby neměl nejvíce nedostatků. Jenže v dnešní chemické době je dost těžké se vyhnout jejímu podráždění.

Upozorňuji, že vše co používám v koupelně je přírodní. Včetně šampónů.

Průpravu kterou dodržuji kvůli periorálce, tak nemohu aplikovat na vlasy, takže vše zas odznova.

A protože jsou v hlavní roli vlasy, tak jsem cvakla pár snímků v salonu a udělala si pořádný háro, abych ty lupy schovala 😀


Pokud je tu nějaký čtenář/ka, který se s tím potýká také, tak prosím rady. Doktoři mě nepřesvědčí o své pravdě a já jsem na přírodní procedůry. Raději se tedy vykoupu v bahně, než brát nějaké kortikoidy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *