S knihou v Prosinci

Knihy se tisknou jako o závod a vycházejí nové a nové publikace, které za to vážně stojí. Mám jich pár v zásobě a nevím co číst dřív. Dnes jsem ochutnala Ženu filmového kritika a týden nepotřebuji fitko. Ty břišáky od smíchu budou vidět ještě v létě.

Takže co si rozhodně nenechat ujít, pokud půjdete kolem knihy.


Žena filmového kritika je nominována na ocenění. Je to humorný deník ženy, která má za manžela filmového kritika a ona sama z této branže absolutně není. Děj je psán dost ironicky a bez servítek. Nemá problém ani přiznat, že je oproti němu celkem nevzdělaná a že došlo téměř na rozvod. Odlehčení Našeho všedního stereotypu nad stereotypem jedné manželky přesně v této knize najdete.


Detektivek není nikdy dost a od Keplera bychom se měli posunout už dál. Takže menší Bestseller je k mání hnedle takto. Děj se opírá klasicky o minulost a v ní nedořešený případ sériového vraha.


Potrpím si na lékařské knižní prostředí a přesně to se týká této knihy. Jemen je kulturní problém po zdravotní i politické stránce a doktor Šebek Nám za poslední roky poskytl nejeden kvalitní rozhovor i v různých časopisech. Aktuální téma, které stojí za to si prožít na vlastní kůži..v knize.


Tento rok jsem velmi úspěšně ve formě audioknihy doposlouchala Eragona – Odkaz dračích jezdců a jeho poslední díl Inheritance. Strhující ač příliš dlouhý děj, který má v mém srdci místo už 12 let. Volně navazující pokračování je již k mání i v češtině. Jupííííí..


Bestiář plný bestií. Krásná a nádherně ilustrovaná kniha o Vánočních bestiích. V jakém státě chodí o Vánoce jaké strašidlo? A co během roku? Zda si Vás odnese čert nebo baba jaga záleží na místě narození..prý.Pokračování s recenzemi příště..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *