Podle nosa, poznáš kosa

Podle nosa, poznáš kosa. A mě můj nos zatím nezklamal.


Jistě jste rozbor orgánů podle stavu obličeje už někde četli. Kolik z Vás, tomu přikládalo váhu? Je to ze zdrojů čínské medicíny, která je tu o pár tisíc let déle, než západní medicína. Je snad důvod, jí nevěřit? Nemyslím si, ba naopak.

Nos, brada, jazyk a kruhy pod očima, jsou má epicentra. Od štítné žlázy až po šelest na srdci. Bude fajn, když budete tušit, odkud vítr vane i u Vás. Zda byste neměli přepínat srdce nebo ulevit žaludku.

Tváře

Na tvářích lze pozorovat především stav plic. Je to téma dnešní doby, protože nejen silná většina populace jsou kuřáci, ale pasivně se likvidujeme i ovzduším a výpary okolo Nás. Pokud máme tedy zčervenalé tváře, může se jednat i o zápal plic. Jejich zarudnutí značí nemoc a zánětlivost. Pokud je tomu naopak, tak jsou ve slabé kondici. Tváře mohou působit zašedle. Bývá to způsobeno i tím, že neumíme dýchat. Všichni dýcháváme do hrudníku a jen povrchově. Zkoušela jsem dýchací cviky a není vůbec jednoduché si osvojovat dýchání hluboké abdominální. Akné na tvářích je předzvěst hlenové usazeniny na plicích. Fuj, fuj.

Nos

Že mám šelest, vím, ale že je to vidět i zvenčí by mě nenapadlo. A je. Rýha na nose, která je na špičce nosu, jej značí. Stejně tak zarudnutí je alarm jako červená na semaforu, že srdce je zvětšené a potřebuje hodně rychle ulevit. To se mi osvědčilo při spále, kdy je srdce tak namáhané, že jsem vypadala jako sobík Niko. Nosní dírky jsou kondice průdušek. Na stav srdce také upozorní přepadlá horní víčka, která Nám oznamují, že srdce je slabší v pumpování krve.

Brada

Je můj, horor. Štítná žláza vzala za své a její hormonální bitva se podepisuje právě v této části obličeje. Ženy s hormonální nerovnováhou mají akné hlavně právě zde. A předmenstruační chvíle také většinou zaznamenáte zde.

Oči a uši

Vypadáte jako panda? Tak máte nadmíru soli v těle a špatně udržujete vodu. Závlaha je třeba, proto dost možná máte i suchou pleť. Dostatečné množství vody nezískáte jen proléváním se jako květina, ale hlavně posílením funkce ledvin. Ty jsou celo-příčina Vašich modrých váčků pod očima. Pokud naopak máte váčky oteklé, tak vodu zadržujete a topíte se. Posilte močový měchýř a ledviny ke správné funkci. Pokud se Vám pupínky tvoří kolem očí, tak tady zas pracuje hlen a ten vede k ledvinovým kamenů.

Uši zas napovídají dobré kondici majitele. Uši mám maličkatý a energicky se opravdu nepřetrhnu, zato sloní ušiska by Vás měli ukázat jako vitálního člověka 🙂

Čelo

Mezi obočím se skrývají játra. Jedna a více vertikálních linek Nám sdělují, že jsou oslabené/zatížené. Kolik tu mám alkoholiků s rýhou v čele? Nehlaste se všichni 😛

Pokud máte vodorovné rýhy na čele, tak tam zas hledejme problémy ve střevech.

Rty

Otok dolního rtu ukazuje pomalou činnost střev. Hůř se Vám vše tráví a unavuje Vás větší porce jídla. Pokud je výrazný horní ret, tak tam jsme u žaludku. Máte tmavé nebo bílé flíčky na rtu? Tak s tmavými pozor na vředy a s bílou pozor na tuk usazený v traktu. Je to ten, který je závažný tzv. Viscelární.


Vy mi do komentářů napište, kde se nachází slezina a jaké má projevy na obličeji?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *