Moon river

Tiffany and Co. mě nikdy ve výloze neoslovil. Pro mě jsou šperky zbytečnost, která není praktická. Takže krom hodinek a nebo clip up náušnic, mě jentak něčím ověšenou nepotkáte. Za to elegance, když mám náladu, tak to nosit umím. V oblečení, makeupu..

Kde brát inspiraci? Přece u samotné předlohy pravé elegance, kterou dodnes nesmrtelně zůstává Audrey Hepburn. Ikona, která se přežila. Herečka, která dala herectví jiný rozměr. Nebyla sex-symbol jako, ach ubohá, Marilyn. Ne. Do svých posledních dnů si udržela tvář elegance, vznešenosti, křehkosti a neodolatelné krásy. Od držení těla až po výrazovost. Od dokonalé šíje až po inteligenci. Renesance v ženské schránce. No co Vám budu povídat, její filmy můžu vidět 2x za den a neomrzí mě. Aktuálně je Audrey má nová úchylka a sbírám především knihy o této bohyni.

Čím to, že Nás dokáže neuvěřitelně okouzlit člověk jen tím, že jeho síla je ve výrazu křehkého mláděte. Působí to vesmírně? Nebo víc nadlidsky? Asi. Asi Nás fascinovala tím, jak kontrolovaně a přitom ladně se projevovala. Vše dokonalé. Jakto? Jak často to pilovala? Narodila se s tím? .. A otázka sem a otázka tam. Odpovědi nikde. „Prostě to v ní bylo.“ S takovou odpovědí se nespokojím. Fascinuje mě, že chování, přežilo samotnou lidskou schránku. A šíří se stále a neumírá. Samozřejmě byly v šoubyznysu i jiné divy, ale žádná jako Audrey. Dodnes není. Takhle nadčasová její elegance byla. Je důkazem, že to co zanecháme, nemusí být hmotné. Nemusí po Nás zůstat umění hmatatelné. Umění žití taky přetrvá. Stačí, že jste.. a že jste samy sebou. Tak přirozeně, jak jen umíte. A nemluvím o umění vyhrabat u televize úlomky čipsů ze spoďár ale vydat ze sebe to nejlepší.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *