Micelárka.

Naše tělo je od přírody nastaveno tak, aby se umělo poprat s téměř vším, co se v přírodě vyskytuje. Způsob regenerace těla je neskutečně silný, pouze mu Naším životním stylem vůbec nepomáháme.

Micelární vody považuji za zbytečnost pro každodenní užívání. Náš obličej vyžaduje přírodní báze všeho. Je to tak silně citlivá pokožka, že ji nesmíme zatěžovat víc, než je nutné. Makeupy jsou plné nepřirozených složek pro Náš obličej, to samé krémy a séra. Bohužel aby toto vše bylo skladné a mělo trvanlivost, tak to bez chemie ani nelze.

Je to pár dní co jsem si pořídila micelárku (viz. foto) a aniž bych chtěla hanit tuto značku, protože tělové mléko od nich miluji, tak toto pro citlivou pleť prosím ne. Můj obličej je už 4 den od zakoupení výrobku v továrním nastavení a nehojí se.

Má pleť je chodící diagnostika výrobků a tento typ kosmetiky je opravdu položka navíc, která Vám vezme jen finance. Pokud máte například čistící, přírodní gel, tak pak už není přece třeba dál patlat chemickou vodu na obličej, která se následně již nesmývá. Na co?

Leda pokud chcete vyzkoušet, zda máte důkladně již vyčištěnou pleť. Tak micelárku na tampónek. Také pokud není zbytí a nemáte třeba na výletě nic jiného po ruce. Já oftalmologicky testovane používám v salónu pro Vás, jelikož je to zase a jen jednorázovka, abych věděla, že Váš obličej je vyčištěný a můžeme začít s vizáží 🙂


Bez alkoholu!! Ten na obličej nepatří! Nikdy a nikdy. Vůbec prostě. Pokud nechcete mít seschlou, vrásčitou a dehydratovanou pleť. Ne.

  • PROPYLENE GLYCOL ? – Obsahuje zvlhčovadlo jako je toto? Tak to na citlivou a ekzémovitou pleť nepatří už vůbec. Vyvolává alergické reakce.
  • PEG-6 ? – Stejná píseň. Nepatří na citlivou pleť
  • DISODIUM EDTA ? – Nemá co dělat v přírodní kosmetice, takže už to napovídá o všem.

Nemám důvěru ani v krémy na vyhlazování vrásek. Ono když se podíváte jak to chemicky funguje, tak je to nesmysl, který se do Naší kůže a pórů ani nevsákne. Ten chemický řetězec skrze pleť neprojde a vše vyhladí jen na oko, dokud to zase nesmyjete.

Já tedy po očištění gelem ze zeleného čaje používám dětské, neparfemované ubrousky na obličej, pro dočištění očního okolí a záhybů, kde se usazují zbytky makeupu a tím to končí. Víc poté, krom hydratace, není třeba!


Jaký na to máte názor Vy? A Vaše zkušenosti?


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *