Má péče o vlasy

Co na to vlasy?

Moje mamka má od přírody nadělenou kštici, že každá žena kysne závistí. Má sestra má totéž. Já mám vlasy po tátovi. Nemůžu mít vše ale tohle umí ženu pěkně rozezlít. Musím podotknout, že co jsem si po 10 letech přestala barvit vlasy a mám odrosty, tak až teď vnímám kvalitu svých vlasů správně. A až teď vidím, jak moc jsou roky likvidovány.

Podělím se s Vámi o své mini zázraky a následně dám foto „hedvábného“ vzhledu.

Klasicky začnu větou „Když jsem zahnala dermatitidu“, tak jsem musela sáhnout po všem, co je veganské, bez silikonů, parabenů, a tak dále, a tak dále. Veganské šampony, nějaký ten arganový olej a velmi nečekaně kopřivu! Její roztok koupíte v drogerce, a ta úleva z lehkosti vlasů je k nezaplacení. Vlasy jsou načechrané, poddajné a s leskem. Vypadají živě, zdravě a prostě tak nějak opravdově.

Produkty jsou cenově do 150 Kč!

Dixi vlasové tonikum – březová nebo regenerační kůra? Doporučuji obě. Jen březová má silnou vůni a do vlasů je dost výrazná, takže by partnerovi/ce nemusela být příjemná.


Argan Oil sérum na vlasy – je to olejíček, který dodá lesk, nemastí vlasy, krásně se během dne vstřebá a dodá vlasům zdravý a velmi živý vzhled. Osvědčilo se mi, jelikož jsem pochvalu dostala hned při prvním užití bez vědomí pozorovatele (Perfektní je, že mají i svou řadu séra na pleť!)


Řada Herbal Essences šamponů a kondicionérů – nejlépe s reapir argan oil. (Opravdu, ta vůně a péče je skvělá. Mým rozlítaným a hebkým vlasům vyhovuje!)


Garnier – Hair food Vegan 98% – banana. Ta vůně nemá konkurenci a výživa je dokonalá. Tenhle výrobek se zaručím pro suché a slabé vlasy bez lesku!


Jelikož jsem byla velmi inteligentní dítě, tak jsem se ve 13 letech rozhodla, že se budu podobat své milované herní postavě ve hře Resident Evil – Aidě. Měla jsem tou dobou vlasy asi po zadek a Aidě vlasy končily přesně na hranici uší. Přesto vlak nejel, musela jsem být sex-symbol jako ona! Vzala jsem nůžky na papír a střihla. Dovedete si vůbec představit jak jsem vypadala? A těch slz mojí mamky když mě viděla. Otřesná hrůza. Od té doby mi vlasy rostly cca 1 cm za 3 měsíce. Nechtělo se jim a bylo nekonečný je mít po ramena. A pak přišla puberta a blond a bílá a červená, růžová a černá. A zas byla potřeba stříhat, a stříhat. Nekonečný. Přiložím foto pro pobavení asi 6 let staré, kdy mě kamarádka ke kadeřníkovi poslala rovnou z práce se slovy „Tak to ne. S tímhle na hlavě, tady nebudeš!“

Nedivila jsem se jí.. 😀


Chci tím říct: Mějte rozum, zacházejte s vlasy jako s pokladem, protože je to zkrátka ženská chlouba a málo která z Nás si může dovolit nosit krátké vlasy a zachovat si i přesto svou ženskost. Já už stříhat nebudu, skutečně mi to nesluší, mám totiž žirafí krk a vypadá to dost neforemně. K mé spokojenosti mi stačí vyházet veškeré nůžky 🙂


A jak to máte s vlasama Vy? Napište mi Vaše procedůry a tipy na vlasovou kosmetiku!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *