Beauty

Dermatitida aneb Bez pytle na hlavu ani ven s košem

Dermatitida není akné. Je to odporná a vysoce infekční opruzenina, která Vám zničí veškeré plány na 3 měsíce dopředu. Kompletně. Je otravná jako svítiplyn a v tom lepším případě se jí zbavíte velmi šetrným zacházením a večerním odříkáním Otčenáše.

Jak jsem se k ní dostala?

To bych také ráda věděla. Někdo ji má predispozičně dědičnou, jinému ji spustí třeba streptokok. U mě to bylo prý obojí. Jelikož jsem v roce 2018 pracovala ve velké firmě, kde jsou toalety využívány veškerým personálem, tak se do dnes domnívám, že jsem si infikovanou rukou (z madla, baterie..) sáhla na obličej a streptokok si začal užívat svou vlastní párty na mém obličeji. Také velikou váhu připisuji kortikoidům, které jsem na to zoufale užívala a snažila se to rychle zaléčit. Největší chyba, co jsem si mohla dopřát. Na toto onemocnění, prosím Vás, NIKDY tyto masti a léčiva nepoužívat! Stop kortikoidům.


Co se stalo týden po jejich užívání Vám názorně ukáži ve fotogalerii. Prosím, slabší povahy, je to skutečně nehezké, takže nejezte u PC pokud hodláte scrollovat dolů.


Infekce se úspěšně šířila mým obličejem od brady, až pěkně po čelo, načež to při agresi začalo otékat. Upřímně Vám říkám, že jsem byla smířená s tím, že už nikdy nebudu hezká, nikdy nepoužiji makeup a pokud ode mě můj partner neuteče, tak jsem dítě štěstěny.

Za týden od maximálního projevu mě hospitalizovali. Nikdo do té doby netušil, co přesně s mým obličejem je. Přiznám se, že jsem den po probuzení akutní fáze dermatitidy začala hystericky plakat. Ani má kožařka PD nerozpoznala, takže to nemohla efektivně léčit. Ubytovali mě tedy rovnou infekční oddělení a to z důvodu, kdyby to byl pásový opar a dostal se mi až do oka. Mohla bych trvale oslepnout. Nadějné vyhlídky, že? K mému štěstí byl na ambulanci doktor, který už od pohledu na mou oteklou tvář přesně věděl, oč jde a poslal mě na kožní oddělení s klidem, že budu žít, budu vidět a že se budu nesnesitelně dlouho léčit. “Proboha, a jak dlouho se to lečí?“..“Neléčí. Do 3 měsíců to zmizí a pak tomu musíte předcházet, bude se to vracet.“..“Cože?! A jak dlouho tu budu?“..“Zhruba 3-6 týdnů“..

Ani omylem. Zvládla jsem vynucené 2 týdny, kdy mi obličej natírali zelenou dezinfekcí a já vypadala jako Hulk v ženské verzi. Rodiče dětí v kantýně mě raději úšklebně přehlíželi a děti kulili oči, zda dobře vidí. Vážně show. Přítel mi do špitálu dovezl karimatku, ať můžu cvičit jógu a haldu knih, abych tam prý nezakrněla. Po 14 dnech nulové léčby jsem podepsala revers, že to doma zmáknu úplně stejně. Zero therapy opravdu není věda.

Co je na týhle nemoci nejúmornější a vážně nejvíce depresivní? Že Vám v podstatě nic není, ale nemůžete ven mezi lidi a to ani s pytlem přes hlavu. To kvůli jakékoli jiné infekci (chřipka), která by oslabila imunitu a Vy můžete na neschopence pokračovat další měsíc. Nenastoupila jsem ani do nového zaměstnaní a v tom předešlém jsem měla suveréně 3 měsíce neschopenku.

To znamenalo 3 měsíce zavřená doma. Natvrdo. Vězení s představou, že už se mi nevrátí můj vzhled. Že to zanechá jizvy, nějaké fleky, otok..

Vzhled se vrátil asi po 3 měsících do normálu. Jen relativního. Do dnes se mi dermatitida objevuje, ale už mám zmáknuté, jak ji zahnat při prvním výskytu.

Je nutné ji vysoušet a skutečně na to nesahat!! Nechte to prostě „žít“ . Beztak s tím nelze pořádně nic dělat. Je to jak buněčné dělení – jeden pupínek zlikvidujete, další dva se objeví a to se stále násobí. Žádný alkohol na obličej. Do základu to vážně nevypálíte.

Opravdu si vezměte neschopenku na dobu, dokud je to u Vašeho lékaře možné. Naučte se třeba doma něco nového nebo ve velké míře čtěte jako já jinak zešílíte. Tělo chce mít čas se léčit a potřebuje si ho vzít, tak mu ho dejte 🙂

Nejvíce se mi osvědčil: – Zelený čaj, který si roztírám hadříkem přes obličej aby se to krásně vysoušelo. Případně sáček z louhu čaje. Čaj vypijte a sáčkem si masírujte zraněná místa.

  • pijte i kopřivový čaj. Má skvělé veškeré účinky a čistí krev. Vy potřebujete tělo zbavit viru a škodlivin.
  • podpořte co nejvíce imunitu. Vitamínem C ale nejlépe i vitamín E
  • nechte si předepsat Entizol. Jediný lék, který má na tuto škaredou nemoc nějaký účinek
  • měnit povlečení, vše vypra,t ale né v žádné silné chemické aviváži. Chemie do obličeje zkrátka nesmí
  • to platí i se šamponem. Chemikálie z něho Vám při mytí vlasů nesmí stékat do obličeje. Vše pouze veganské.
  • makeup bohužel nepoužívat. Po zaléčení opět co nejpřírodnější kosmetika. To platí už doživotně..
  • kupte si v zahrádkářství Rýmovník a pěstujte ho doma. Zanesené dýchací cesty mají na toto onemocnění také vliv
  • nejzákladnějším spouštěčem je STRES, který nám většinou zničí imunitu a pak už jde jedno s druhým ruku v ruce.

Musím denně myslet na míru slunce, očištění kojeneckou vodou, bezfluoridovou pastu, nejíst moc pálivého, nedávat nic alkoholického na obličej, pěstovat si silnou imunitu, mýt si stále ruce, měnit často povlečení a prát polštáře… Strašné, kolik se toho musí přizpůsobit, abych dermtitidě předcházela.

Dermatitida mi dala ale školu. Se svým vzhledem jsem byla vždy spokojená, a vždy jsem na sympatie pomocí vzhledu vsázela. Takhle jsem dostala od života sodu, jak se cítí lidé, kteří jsou po vážných úrazech a nemocech obličeje, kdy jejich vzhled už není jako dřív. Můžete v tu chvíli vsázet jen na svou povahu, a to co Vám chybí pro sympatie oka, musíte dohnat na duši a na tom, jak dobrý jste charakter. Byla to silná duchovní poučka. A za tu jsem vděčná.

K tomu se váže i příběh „Proč vizážistkou?“

Protože v dnešní době je možné téměř cokoli a pokud Nám kosmetika umožňuje cítit se líp, znovu sexy a třeba i mladě, tak sakra, proč ne? Závidím ženám, které mají sametovou tvář a můžou si dovolit chodit bez makeupu, a závidím jim to v dobrém. Jenže my, které máme kožní problémy to máme těžší a můžeme se stejně skvěle cítit jen s pomocí kosmetiky. Je to velký bonus dnešní doby, který před mnoha lety vůbec neexistoval a všechny ženy chodily po světe tak, jak tomu ve skutečnosti bylo.

Jsem ochotná Vám poskytnout více rad, takže mě neváhejte kontaktovat na email: beauty.bruni@gmail.com


Takže Vás hodlám zkrášlovat všechny, pokud se budete cítit více samy sebou!


POZOR!

Foto:

Foto: 1. před hospitalizací, 2. první den hospitalizace, 3. po 14 denní „léčbě“

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *