25+

A je to tady. Pekelná fáze života ženy, kdy né jen, že už je ti 25 ale slýcháš taky „Dělej se sebou něco.“ Není to jen věk, kdy na dortu sfoukneš svíčku a končí ti puberta. Není to „jen“ číslo, jak většina z Nás má tendence říkat. Je to mnohem horší! I moje tělo ví, že je mi čerstvě 25 let. Víte, v tomhle věku ženy, se zastavuje proces dospívání. Přestanete oficiálně růst, končí se rozšíření sluchu na frekvence, které po 30 letech už ani neuslyšíte, ale co je nejhorší? Ubývá Nám v tomto věku nenávratně kyselina hyaluronová v těle a Náš super sexy kolagen.

Obávám se, že se s tím odmítám smířit. Mám totiž suchou pleť, a již teď, když nejsem zvláčněná hydratačním krémem a nezakrývám nedostatky makeupem, tak vypadám na 32 let. To je depresi hodné. Mé tělo nebere letošní narozeniny jen jako číslo a já bych přitom tak ráda.

Tahle deprese na mě přišla ve chvíli, kdy jsem procházela klasicky Rossmann, hledala slevy a narazila na krém ve slevě s velikým 25+ HA. Zarážející, že se mě to již týká. Je to pro mě úplně nová etapa života.

Klasická čínská medicína udává věk dospělosti až v 28 letech, to sice jo, ale to je vše na mentální úrovni, kdy se uzavírá první kruh téměř ještě dětství (o tom zas příště), takže mám ještě nějaký ten kus před sebou, ale moje tělo je napřed, a ví moc dobře, že věk dospělosti je teď. Teď.

Jsme zas u Přítomného okamžiku a já cítím každou buňku svého tělo jak jí prochází energie zralého člověka. Samo si od teď začne říkat, co je pro něho dobré. Je to ta chvíle, kdy ego začíná být v oslabení vůči tělu. Všichni to známe. „Nejdu cvičit, nechce se mi“ klasicky ego. „Nechci cvičit, ale musím“ přesně věk, kdy už to děláš kvůli tělu, né kvůli egu. Musíš, chátráš. A chátráš právě teď!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *